Видео: Мареј ја крена публиката на нозе со инзвонреден поен

Британецот Енди Мареј со одличен поен ја крена на нозе публиката на Вимблдон со што најави целосен пресврт на мечот со шпанецот Фернандо Вердаско.
Мареј се намачи со Вердаско откако по негатива од 0-2 во сетови, британецот направи целосен пресврт доаѓајќи до голема победа од 3-2 во сетови.
Еве како британецот го најави своето враќање.Британецот Енди Мареј со одличен поен ја крена на нозе публиката на Вимблдон со што најави целосен пресврт на мечот со

Пронајдете не на следниве мрежи: