Видео: Нокаут на сред натпревар во Србија

Последниот лигашки натпревар се претвори во „фајт“ натпревар, наместо кошеви, летна по некој нокаут…
На натпреварот од Летната кошаркарска лига на Срем, во групата од „Запад“, помеѓу Партизан и Рудар, се случи нешто невообичаено.
Потегот на домашниот кошаркар Вукашин Јандрич е топ тема меѓу српските медиуми, тој со лакт го удри во главата противничкиот играч а со тоа и го нокаутира.Последниот лигашки натпревар се претвори во „фајт“ натпревар, наместо кошеви, летна по некој нокаут…

Пронајдете не на следниве мрежи: