Видео од извлекување на автомобилот од Дунав, тело најдено во багажникот

Во багажниот од автомобилот марка „BMW“ во кој  рано наутро  животот го изгубија три лица, пронајдено е телото на Милош Ј.(20) по кое нуркачите  трагаа цело утро.По налог на јавниот обвинител Јасмина Станковиќ, на возачот Душан Ј. (19), кој  го превртел автомобилот во Дунав на Ада Хуја утрово околу 4 часот одреден му е притвор, соопштуваат од МВР.
Возачот ја изгубил контролата и автомобилот завршил во водите на Дунав кај ресторанот Царска Охота. Од водата испливале  Душан Ј. (19) и Милица Ј. (18) и ЛукаВ.(20), инаку син на новинарката Оља Беќковиќ, додека пак, покрај Милош Ј., пронајдени се и безживотните тела на Немања А. (18) и девојката А. С. (16).По налог на јавниот обвинител Јасмина Станковиќ, на возачот Душан Ј. (19), кој  го

Пронајдете не на следниве мрежи: