Видео од последните пет минути на натпреварот на Македонија!

Голманот Колев беше вистински херој, стопирајќи го последниот удар на Исланѓаните.Во неизвесен натпревар полн со пресврти македонската ракометна репрезентација успеа да се избори за саканото реми против Исланд 27:27 кое ќе ни донесе полесен противник во осминафиналето.
Голманот Колев беше вистински херој, стопирајќи го последниот удар на Исланѓаните.Во неизвесен натпревар полн со пресврти македонската ракометна репрезентација успеа да се избори за саканото реми против Исланд 27:27 кое ќе ни дон

Пронајдете не на следниве мрежи: