Видео: Отворила ќесичка смрзнат грашок, а внатре ја „чекала“ глава од змија!

Мисри Мозер од Орегон додека готвела ручек за семејството ја отворила вреќичката смрзнат грашок, во која ја чекало непријатно изненадување.Таа прво помислила дека станува збор за грутка зрна грашок, кои се споиле, но со внимателно набљудување сфатила дека необичната грутка има и очи и нос и уста.
Оваа госпоѓа, во вреќичката грашок добила гратис и змиска глава. Видно шокирана сето тоа го однела во продавницата од каде го купила, а надлежните и рекле дека ќе испитаа што точно се случило. 
Еве како изгледа кога една домаќинка ќе доживее ваков шок. 

 
Таа прво помислила дека станува збор за грутка зрна грашок, кои се споиле, но со внимателно набљудување сфатила дека необичната грутка има и очи и

Пронајдете не на следниве мрежи: