Видео: Оваа жена не употребила шампон пет години!

Loading...

Во Сад се појави нов тренд- бањање без шампон!Една од тие тие што го следат трендот веќе подолго време е и Жаклин Баерс која не употребила шампон веќе пет години.
Таа за Huffington Post објаснува зошто престанала да користи шампон, како ја мие косата без него и како сето тоа изгледа.
„Престанав да користам шампон бидејќи бев загрижена за неговите состојки, па започнав да користам скап органски шампон, но не можев повеќе да си го дозволам, па затоа започнав да барам алтернатива и наидов на шампон кој содржи сода бикарбона и јаболков оцет. Го практикував две години, но не функционираше. Косата ми беше сува, па мрсна, па повторно сува. Поради таа причина престанав да употребувам било што и тоа го правам веќе пет години.“- раскажува таа.
Видеото можете да го погледнете тука: 
This Woman Hasn't Washed Her Hair With Shampoo In Five YearsЕдна од тие тие што го следат трендот веќе подолго време е и Жаклин Баерс која не употребила шампон веќе пет години.
Таа за Huffington Post

loading...
Loading...