Видео: Потресна снимка од хаосот кој се случи на аеродромот во Лос Анџелес

Loading...

Агенти на Федералното истражно биро (ФБИ) го истражуваат мотивот навчерашниот инцидент на Меѓународниот аеродром во Лос Анџелес, кога вооружен напаѓач отвори оган на еден терминал и уби невооружен федерален агент на Управата за безбедност во транспортот (УБТ), но и покрај тоа што вчера имаше информации дека и тој е убиен, сепак е само ранет и уапсен, јави Ројтерс.Властите го идентификувале осомничениот напаѓач како 23-годишниот Пол Ентони Чанчиа.
Чанчиа вчера вооружен со автоматска пушка предизвика паника и хаос во еден од најпрометните аеродроми во светот. Стотици патници панично бегале и барале засолниште кога Чанчиа почнал да пука.Властите го идентификувале осомничениот напаѓач како 23-годишниот Пол Ентони Чанчиа.
Чанчиа вчера вооружен со автоматска пушка предизвика п

loading...
Loading...