Видео: Премиерот се степа со демонстрант!

Жителите гневни на Ердоган со овации го обвинија дека е виновен за смртта на работниците…Турскиот премиер Ердоган го посети градот Сома каде се случи страшната трагедија во рудникот,  во која загинаа повеќе од 300 рудари.
Жителите гневни на Ердоган со скандирање го обвинија дека е виновен за смртта на работниците.
Турскиот весник „Хуриет“ пренесе видео снимка на која што се гледа како турскиот премиер Ердоган влегува во физичка расправија со еден демонстраните во Сома.

 
Турскиот премиер Ердоган го посети градот Сома каде се случи страшната трагедија во рудникот,  во која загинаа повеќе од 300 рудари.
Ж

Пронајдете не на следниве мрежи: