Видео: Рефлекторите престанаа да работат, крај на мечот

Натпреварот меѓу екипите на Жалгирис и Сент Патрикс во рамките од Лига Европа доживеа неочекуван епилог, имено, судијата отствири крај откако престанаа да работат рефлекторите.
Во текот на дуелот меѓу екипите на Жалгирис и Сент Патрикс во Лига Европа, рефлекторите престанаа да работат во продолжението од натпреварот, па судијата се одлучи на таков чекор да отсвири крај на натпреварот па конечниот исход од мечот гласеше 2-2.Натпреварот меѓу екипите на Жалгирис и Сент Патрикс во рамките од Лига Европа доживеа неочекуван епилог, имено, судија

Пронајдете не на следниве мрежи: