Видео: Ремек дело на Надал!!!

Се поизвесно е дека Рафаел Надал се враќа во својата стара и препознатлива форма, шпанецот постигна убав поен на мечот со Харисон, поен кој мора да го погледнете.Уште во првиот гем Рафаел Надал со фантастичен поен навести дека не сака да губи време на овој натпревар и дека сака што е можно побрзо да го добие натпреварот, поенот е вистинско тениско ремек-дело.
Инаку шпанецот натпреварот со Харисон го заврши во убедлив резултат, со 3-0 во сетови, односно првиот сет со 6-4, вториот со 6-2, и третиот сет со идентичен резултат од вториот, односно 6-2.Уште во првиот гем Рафаел Надал со фантастичен поен навести дека не сака да губи време на овој натпревар и дека сака ш

Пронајдете не на следниве мрежи: