Видео: Роналдињо ја сними својата прва песна!

Loading...

Заедно со групата Едсити, Роналдињо ја сними песната „Vai na Fe“ – што во превод значи „Оди со верба“. Роналдињо неколку пати најави дека по фудбалската кариера ќе и се посвети на музиката. 

Погледнете го видео записот на песната која е прва официјална нумера на бразилскиот голгетер. 
Роналдињо неколку пати најави дека по фудбалската кариера ќе и се посвети на музиката. 

Погледнете го видео записот на песната

loading...
Loading...