Видео: СТРАШНА ГЛЕТКА во Москва: Жена со отсечена детска глава во раце викала „Алах акбар“

Loading...

Една станица на московското метро денеска беше затворена, откако полицијата добила ивестување дека пред постојката е забележано лице во црна облека, кое држи отсечена детска глава во рацете.Како што јави телевизијата „Раша Тудеј“, се претпоставува дека „лицето во црно“ е жена, која наводно извикувала „Алаху Акбар“ („Алах е голем“).
Телевизијата наведува дека станува збор за метро станицата „Октјабрскоје поле“ во северозападниот дел на Москва.
Според полициски извори, засега неможе со сигурност да се каже дали лицето е жена или маж, бидејќи е облечено во црно „од глава до пети“.
Видеото е на следната страна:

Претходно руксите медиуми јавија дека при гаснење на пожар во еден станбен блок во Москва, пожарникарите пронашле обезглавено тело на дете на возраст од три или четири години.
Според полицијата, засега нема потврда за поврзаност на овие два настани.
 Како што јави телевизијата „Раша Тудеј“, се претпоставува дека „лицето во црно“ е жена, која наводно извикувала „Алах

loading...