Видео: „Тифо-духот“ ги опфаќа сите во Турција, па дури и челници на клубови…

Галатасарај-ЦСКА Москва, ова беше натпреварот кој ќе остане запаметен во навивачката историја, посебно на кошаркарски натпревари, неверојатна кореографија, неверојатен звук од трибините, сето тоа доволно да ја крене на нозе и водечката структура на клубот, едноставно, кој би се воздржал на ваква атмосфера…
Победник на овој натпревар од Евролигата беше екипата на Галатасарај со резултат 68-64.

Copyright 2013 Puls24 Сите права се задржани. Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Puls24.Галатасарај-ЦСКА Москва, ова беше натпреварот кој ќе остане запаметен во навивачката историја, посебно на кошаркарски

Пронајдете не на следниве мрежи: