Видео: Томе Пачовски со „ВОСПИТНА МЕРКА“ за Ивелин Попов

Томе Пачовски на вчерашниот натпревар со Бугарија имаше дуел со Ивелин Попов.Во 44-тата минута од пријателскиот натпревар меѓу селекциите на Македонија и Бугарија дојде до „кошкање“ меѓу голманот на нашата селекција Томе Пачовски и фудбалерот на бугарската селекција, Ивелин Попов.
И двајцата си разменија по некој коментар, па на крајот сето тоа заврши со по еден жолт картон за двајцата.Во 44-тата минута од пријателскиот натпревар меѓу селекциите на Македонија и Бугарија дојде до „кошкање“ м

Пронајдете не на следниве мрежи: