Видео: Вердаско нема потреба од грижа за поразот од Мареј, ја има прекрасната Хара Мариано…

Шпанскиот тенисер Фернандо Вердаско стигна до четвртфиналето од Вимблдон, што се чини беше огромен дострел за овој тенисер, иако според своите индивидуални квалитети овој тенисер би можел да направи уште поголем успех, но, иако ја имаше победата во свој раце откако водеше 2-0 во сетови против британецот Мареј, шпанецот сепак доживеа негативен пресврт, но, без грижи, Вердаско има кој да го утеши, тука е Хара Мариано за таа прилика.Шпанскиот тенисер Фернандо Вердаско стигна до четвртфиналето од Вимблдон, што се чини беше огромен дострел за овој тен

Пронајдете не на следниве мрежи: