Видео: Вердаско се изнервира, го искрши рекетот, и се повреди…

Шпанецот Вердаско во еден момент побесна откако играше неверојатно лошо во рамките од натпреварот во четвртфиналето од турнирот во Хамбург.
Вердаско, при лошата игра на дуелот со аргентинецот Делбосо, се изнервира, го удри рекетот од земја, и притоа се повреди при што дојде до медицинска помош од страна на медицинскиот тим на овој турнир.
Вердаско изгуби на овој меч со 1-2 во сетови, со резултати по сетови 7-6, 6-7 и 4-6.Шпанецот Вердаско во еден момент побесна откако играше неверојатно лошо во рамките од натпреварот во четвртфиналето од

Пронајдете не на следниве мрежи: