Видео: Вo Краматорск се водат улични борби!

Во источниот украински град Краматорск во Доњецката област, каде единиците на украинската армија спроведуваат специјална операција, се водат улични борби, соопшти дописникот на телевизискиот канал „Россија 24“, цитиран од ИТАР-ТАСС. Според непотврдени информации, во борбите има жртвиСпоред дописникот на руската телевизија, луѓе во униформи, без препознатливи знаци, „стрелаат без предупредување врз секоја движечка цел“.
Министерството за внатрешни работи на Украина соопшти дека украинските сили успеаеле под своја контрола да го земат телевизискиот центар во Краматорск.
Информира и дека градата на градската управа на Службата за безбедност на Украина преминала под контрола на Националната гарда.

 
Според дописникот на руската телевизија, луѓе во униформи, без препознатливи знаци, „стрелаат без предупредување врз&nbsp

Пронајдете не на следниве мрежи: