Видео: Војската на Путин стигна на Крим, 11.000 руски војници со полна опрема дојдоа во Украина

Специјалната бригада ГРУ РФ е испратена на Крим од градот Тољати за заштита на руските стратешки цели, јавуваат руските медиуми.Во меѓувреме, 11 илјади припадници на руската Црноморска флота дошле од Сочи на Крим.
Севастопољ сега е под контрола на руската морска пешадија во оклопни возила. На влезот во Севастопољ се појавија противтенкоски „ежови“. Руското МНР не ја коментира новонастанатата состојба.

 
Во меѓувреме, 11 илјади припадници на руската Црноморска флота дошле од Сочи на Крим.
Севастопољ сега е под контрола на руската морска пеша

Пронајдете не на следниве мрежи: