Видео: Загина татко му на Владе Дивац!

Loading...

Вчера околу 16 часот во несреќа на патот Чачак – Ужице, кај манастирот Ваведење во Овчар Бањи, загина  таткото на прославениот кошаркар Владе Дивац – Миленко Дивац (77).Од засега неутврдени причини автомобилот излетал од патот. Таткото на Владе Дивац починал во болница како последица од повредите, а неговата сопруга Рада (72), која била на местото на возачот е тешко повредена, но е надвор од животна опасност.
Како што дознава Блиц, Миленко бил совозач во “голф 5“ зад чиј волан била неговата сопруга Радмила
Во продолжение погледнете го уништениот автомобил во кој загина таткото на Владе Дивац.Од засега неутврдени причини автомобилот излетал од патот. Таткото на Владе Дивац починал во болница како последица од повредите, а неговата сопруг

loading...
Loading...