Викенд хороскоп за 11- 12.02.2017: Водолијата ќе замине на патување, Овенот депресивен

Loading...

Викенд хороскоп за 11-12.02.2017: Водолијата ќе замине на патување, Овенот депресивенОвен
Денес може да се почувствувате изморено и депресивно, но мислете позитивно, па има само уште еден ден до викендот. Испијте наутро една чаша цеден лимон и портокал, тоа ќе ви ја врати енергијата. Очекувајте средба со некој кој ви се допаѓа.
Бик
Денес, амбицијата е она што ќе ви го одбележи денот. Но внимавајте, некогаш и не е толку добро да бидете толку амбициозни. Симнете се од облаците и почнете со работа, и онака веќе некое време ги запоставувате вашите обврски.
Близнаци
Ако размислувавте за промена на вашата фризура, денес е вистинско време за тоа. Отидете на фризер и одберете ја онаа фризура која најмногу ви прилега. Остатокот од денот искористете го за решавање на вашите финансии.

 
Рак
Можеби вчера премногу сте си допуштиле на себе, па затоа денес ќе бидете мрзеливи. Но, работата чека, и мора некој да ја изврши. Затоа, фатете се за работа, а мрзеливоста оставете ја за викендот.
Лав
Денес искористете го денот во она што најмногу го сакате – целодневна средба со пријателите. Во последниве денови немавте некој таков масовен собир, па денес е поволен ден за тоа. Никогаш не се знае колку трачеви може да се пропуштат за неколку дена, нели?
Девица
Повикот кој ќе го добиете денес ќе ви донесе добри вести. Промените се дефинитивно во воздухот, затоа бидете спремни на сѐ. Искористете малку слободно време и за партнерот, тој го залужува тоа.

 
Вага
Работата и комуникацијата која ќе ја имате со луѓето ќе ви донесе позитивен исход, а што се однесува до онаа црна личност, која ви е во мислите, не грижете се, и вие ѝ се допаѓате.
Скорпија
Веројатно вашата работохоличност ќе се одрази на вашата состојба. Поради прекувременото работење, ќе бидете премногу истоштени, а тоа ќе го приметат сите околу вас. Вечерва легнете си порано, утре е нов ден.
Стрелец
Денес можеби долгоочекуваниот повик од некоја личност од минатото, ќе ви се оствари. После тој повик денот ќе ви стане поведар, а вие ќе бидете посреќни. Не запоставувајте го вашето тело.

 
Јарец
Само неколку часа одмор ќе ви бидат доволни да ги наполните батериите, затоа правете го она што најмногу ве релаксира: спиње, шетање, читање, готвење, изборот е ваш.
Водолија
Патувањето кое толку многу го посакувавте, конечно ќе можете да го реализирате, бидејќи вашата финансиска состојба сѐ повеќе се подобрува. Внимавајте на болките во грбот, можеби треба да посетите лекар.
Риби
Совршен период за романтичен состанок со вашиот партнер. Изведете го некаде на ручек или  вечера, а потоа приредете му жешко изненадување. Доколку не сте во врска можеби токму денес ќе ја сретнете личноста која ќе го промени тоа.Овен
Денес може да се почувствувате изморено и депресивно, но мислете позитивно, па има само уште еден ден до викендот. Ис

loading...