Викенд хороскоп за 27.12-28.12.2014

Loading...

Викенд хороскоп за 27.12-28.12.2014Овен
Многу продуктивен викенд за сите Овни. Поголем дел од нив ќе го поминат работејќи но сепак ќе успеат да ги завршат сите обврски. Но исто така ќе наидат на разбирање од страна на  партнерот.
Бик
Животот ќе ви се подобри. Многу од претставниците ќе преземат дополнителни обврски или ќе започнат нова работа. Ова ќе им донесе пари и безбедност.
Близнаци
Многумина токму овој викенд ќе успеат да ги остварат своите цели и тоа во сите насоки. Но заслужувате бидејќи целосно сте сконцентрирани токму на тоа. Многумина од вас ќе застанат во одбрана на некој близок пријател.

 

Рак
Ќе дејствувате упорно и ќе изгледате малку арогантно. Некои од вас ќе се потпрат на пријателската поддршка и секако не се лажат. Ќе ја добиете поддршката од сите најблиски. Ве очекува интересна средба.
Лав
Продуктивен ден. Многу ангажмани но и многу завршени обврски. За вас нема одмор. Вие постојано сте активни. Не дозволувајте никој да ви влијае.
Девица
Викендов е можна загуба па внимателно и отворете ги очите. Внимавајте и не ги повредувајте другите. Не трошете пари без потреба.

 

Вага
Започнува период на љубовна стабилизација. Кај дел започнува семејна хармонија. Додека кај други одлична деловна и финансиска состојба. Се на се, одличен викенд ве очекува.
Скорпија
Убави вести и многу предлози. Во деловните односи ве очекуваат големи успеси, повеќето од вас ќе се колебаат. Но не дозволувајте колебливоста да завладее во вашиот живот.
Стрелец
Овој викенд е поволен за контакти во јавните средини. Ќе дознаете убави вести. Многу љубовни шанси ве очекуваат. Искористете ги!

 

Јарец
Ќе размислувате позитивно и покрај тоа што ќе имаате тешкотии на работното место и ќе ви недостигаат пари. Дејствувајте линеарно. Ќе сакате да експириментирате со цел постигнување на повисоки резултати.
Водолија
Интуицијата и судбината ќе би бидат наколонети. Вашата елоквентност ќе биде заменета со гламур, а тоа многу ќе им се допадне на другите. Пожелно е да разговарате со луѓе кои имаат различни ставови од вас.
Риби
Бидете дипломатични кон помалите членови од семејството. Посветете им се на роднините и на  блиските. Викендов поминете го со пријателите. Овен
Многу продуктивен викенд за сите Овни. Поголем дел од нив ќе го поминат работејќи но сепак ќе успеат да ги завршат си

loading...
Loading...