Викенд хороскоп за 27-28.02.2016!

Loading...

Викенд хороскоп за 27-28.02.2016Овен
Во желбата за престиж, богатство и љубов многумина од вассе во состојба да го изгубат умот. Ве очекува суптилен период уште понепредвидлива ноќ. Воздржете се од купување скапи предмети. Не се потпирајте на инстинкти.
Бик
Ве очекува турбулентен период. Воздржете се од големи  купувања и трошоци. Не донесувајте веднаш  олука за проблемите, може да погрешите. Намалете ги  активностите и не менувајте ништо во домот и посветете им се на најблиските.
Близнаци
Од преголемата желба за успех и богатство, многумина од вас ќе го изгубат умот. Ве очекува непредвидлив  период. Воздржете се од купопродажба на недвижен имот. Навидум поволните предлози ќе завршат  со  целосен неуспех.

 
Рак
Подготвени сте да минете со глава во ѕид за да дојдете до посакуваното, но бидете максимално претпазливи. Обидете се да ги контролирате емоциите.
Лав
Многумина имаат тенденција да го изгубат умот во потрагата по успех и богатства. Ве очекува интересен период, но бидете внимателни.  Избегнувајте ги средбите со  непријатни личности.
Девица
Воздржете се од поголеми купувања периодов и не дозволувајте да потклекнете пред туѓи предизвици. Зделките кои ви изгледаат  поволни, може да резултираат со голем неуспех.

 
Вага
Мажите од знакот може да се соочат со голем стрес. Треба да бидат повнимателни со здравјето. Жените ќе се радуваат на интензивни средби и контакти. Можни се возбудливи викенд авантури.
Скорпија
Презаситеноста и нервната напнатаост може да ги доведе мажите од знакот до проблеми. Жените ги очекуваат  подароци, состаноци и честитки. Имаат можност да го покажат својот гламур  во потрагата по нови партнери.
Стрелец
Ве очекува напорен период во кој треба да бидете исклучително внимателни. Луѓето  бараат контакт од вас од корист. Не се зафаќајте  за нови проекти, може да резултираат со неуспех.

 
Јарец
Во првата половина многу е веројатно да го добиете посакуваниот комплимент. Се остваруваат потребните средби и контакти за просперитет. Доброто расположение  ви овозможува активно да го проширите кругот на познаници и истомисленици.
Водолија
Во состојба сте да го изгубите умот од романтични чувства. Воздржете се од финансиски трансакции. Викендов не им верувајте на своите инстинкти.
Риби
Воздржете се од било какви купувања. Избегнувајте било каков контакт со луѓето кои  ви се помалку познати или со кои не се разбирате баш најдобро. Доколку имате можност заминете некаде на викенд во природа.Овен
Во желбата за престиж, богатство и љубов многумина од вассе во состојба да го изгубат умот. Ве очекува суптилен перио

loading...
Loading...