Викенд хороскоп за 29.08 – 30.08.2015

Loading...

Прочитајте какви изненадувања ќе ви донесе претстојниот викенд.Овен
Вашата чуствителност е изострена. Често го менувате расположението. Се потешко ги оставрувате саканите цели, сконцетрирајте се на решавање на најважните проблеми.
Бик
Овој викенд е предодреден за душевен мир. Не се исклучени пријатни промени во расположението, кои можат да доведат до  посакуваните промени на приватен план. Односот со  лицата од спротивниот пол се успешни, но немојте да избрзувате со одлуките. Бидете трпеливи и почекајте симпатијата да ви се додвори.
Близнаци
Викендот може да ви донесе промени. Ѕвездите ве советуват да внимавате и да се стремите кон контрола на ситуацијата околу вас. Доколку не успеете во тоа постои можност да се најдете во конфликт со саканата личност или  близок пријател.

Рак
За да постигнете  резултати  во работата, претходно определете ги границите на дејствување и своите можности. Може да се случи луѓето да ви завидуваат, внимавајте на нив немојте да бидете наивни.
Лав
Овој викенд ѕвездите ви советуваат да се посветите малку повеќе на работата која се ја запоставиле во изминатите денови. Можно е влошување на односите со партнерот, затоа внимавајте. Посветете повеќе внимание на  сопствената физичка кондиција, добро ќе ви годи малку физичка рекреација.
Девица
Успехот ќе ви биде загарантиран доколку успеете да ги убедите  луѓето околу вас во она што го правите. Во никој случај не се обидувајте да го наметнете мислењето на слила. Не се исклучени семејни расправии. Не обрнувајте многу внимание на советите кои ви ги нудат, потпрете се на интуицијата.

Вага
Неочекувано познанство или обновување на стар контакт ќе придонесе за финансиски успех. Во никој случај немојте да го губите енузијазмот и оптимизмот. Тие ви се потребни за да продолжите по патот на успехот. Немојте да ги слушате сите совети кои ќе ви ги дадат. Бидете своеглави.
Скорпија
Полни сте со енергија и подготвени за нови задачи и предизвици. Ве очекуваат пријатни задолженија, поврзани со патување. Неочекувана помош од страна на пријатели може да ви помогнат во подобрување на финансиската состојба. Не е исклучено да се свртите кон идејата за обновување на стари проекти.
Стрелец
Треба да го зајакнете својот карактер како да бидете потрпеливи, психички поиздржливи. Обидете се да не ги следите чудните совети, можат многу да ве навредат, потпрете се на интуицијата. Дадете си повеќе време за  разговор со пријатни луѓе.

Јарец
Сите планови, социјални контакти и лични средби имаат долготраен карактер, а резултатите можат да станат основа за понатамошни стапки за подобрување на материјалните приходи. Немојте да дејствувате на сила или  со интриги. Потпрете се на интуицијата, таа нема да ве предаде.
Водолија
Многумина од вас ќе се посветат на службени и семејни ангажмани. Не го губете оптимизмот и ентузијазамот. Внимавајте на храната, не се прејадувајте и внимавајте на фигурата.
Риби
Полни сте со позитивна енергија. Се трудите на било каков начин да ги зголемите материјалните средства. Можни се добивки од игри на среќа. Одвојте време и посветете се на партнерот и блиските пријатели.Овен
Вашата чуствителност е изострена. Често го менувате расположението. Се потешко ги оставрувате саканите цели, сконцетр

loading...
Loading...