Викендов голема промена на времето

Loading...

Времето денеска ќе биде облачно со умерен северен ветер, на повисоките места и снег. Во петок и за време на викендот времето ќе биде стабилно и суво со ниски утрински температури, а дневните ќе бидат во пораст, особено во сабота, додека во недела кон крајот на денот ќе има зголемување на облачноста, а нови врнежи се очекуваат од почетокот на наредната недела.
Снег со слаб интензитет провејува во Дебар, Маврово, Стража, Пресека и Струга, кој во моментов не се задржува на коловозот. АМСМ препорачува внимателно возење, прилагодена брзина на движење и почитување на поставената сообраќајна сигнализација. Во петок и за време на викендот времето ќе биде стабилно и суво со ниски утрински температури, а дневните ќе бидат во пораст, особено во сабота, до

loading...
Loading...