Виктор Јанукович преживеал инфаркт, се бори за живот

Соборениот украински претседател Виктор Јанукович кој е во егзил, моментално се наоѓа во болницата во Москва.Наводно, тој преживеал тежок инфаркт и сеуште е во тешка состојба, пренесува Дејли мејл. Претходно, рускиот претседател Владимир Путин демантираше дека Јанукович починал од срцев удар во Ростов на Дон. Путин во вторникот истакна дека Јанукович е “жив и здрав” и дека тој остварил средба со него. Ваквите информации ги потврди и рускиот печат “Московски Комсомолец”.
-Нашиот извор ги потврди информациите дека Јанкович доживеал инфаркт. Неговата здравствена состојба е многу лоша, стои во соопштението на Московски Комсомолец, каде не е наведено во која болница се наоѓа Јанукович.
Извор: КурирНаводно, тој преживеал тежок инфаркт и сеуште е во тешка состојба, пренесува Дејли мејл. Претходно, рускиот претседател Влади

Пронајдете не на следниве мрежи: