Вилшер: Сакам да има слика од девојката на Игуаин во соблекувалната на Арсенал

Играчот од средниот ред на англискиот премиерлигаш, лондонски Арсенал, Џек Вилшер, не може да дочека да во тимот на Арсенал пристигне Гонзало Игуаин.
Навивачите на Арсенал едвај чекаат да го видат во својот омилен тим аргентинецот Гонзало Игуаин, додека пак некои од играчите на Арсенал имаат други желби, во случајов Вилшер, кој откри еден интересен податок.
„Некои од фудбалерите сакаат да стават слики на своите девојки или девојките на други фудбалери, можам да кажам дека тоа не се англиски играчи. Таа слика ќе биде веднаш на таблата во соблекувалната“ изјави Вилшер.
Инаку, девојката на Игуаин, Соледад Фандино важи за една од најубавите девојки на фудбалерите.Играчот од средниот ред на англискиот премиерлигаш, лондонски Арсенал, Џек Вилшер, не може да дочека да во тимот на Ар

Пронајдете не на следниве мрежи: