Вистински хит: Еве како со 6 чекори да го стопите стомачето!

Loading...

Еве како со 6 чекори да го стопите стомачето!1.Јадете три оброка дневно плус ужина
2.Избегнувајте напорни вежби- практикувајте повеќе јога или шетање
3.Одете рано на спиење

 
4.Вниесувајте многу течности-избегнувајте кофеин, пијте осум чаши вода дневно
5.Избегнувајте солени намирници
6. Опуштете се и бидете оптимисти!1.Јадете три оброка дневно плус ужина
2.Избегнувајте напорни вежби- практикувајте повеќе јога или шетање
3.Одете рано на спиење

loading...
Loading...