Власта не дозволува семејството да му достави лекови на Чавков

Нехуман однос на власта кон функционерите на ВМРО-ДПМНЕ. Поранешниот директор на Бирото за јавна безбедност Митко Чавков, кој пред неколку месеци доживеа срцев удар, сега полицијата не дозволи блиските да му достават лекови во Кривичниот суд.Чавков изутринава е уапсен по налог на Јавното обвинителство. Од Министерството за внатрешни работи и од Основното јавно обвинителство повеќе информации најавуваат во текот на денот. Полицијата не дозволила блиските да му достават лекови во Кривичниот суд.
Според првичните сознанија, Чавков е уапсен во врска со истрагата за насилствата во Собранието од 27 април, кога раководеше со оперативниот штаб на МВР.Чавков изутринава е уапсен по налог на Јавното обвинителство. Од Министерството за внатрешни работи и од Основното јавно обвинителство повеќе инфор

Пронајдете не на следниве мрежи: