Мизерно додворување за гласови. Влатко Ѓорчев се надмина во коленичењето пред студеничанците Сабри, Берат и Ајетула

Loading...

Он е познат дека кога ќе влезе во „филм“ дека прави нешто вредно, затоа што горе долу нема направено ништо вредно за овие 12-13 години како пратеник во Собранието на Македонија, е спремен на се. Па така и овој пат. Мисли дека народот му го заборавил 27 април (а молчеше со месеци за да се подзаборави) и сега се пушти во офанзива. Па и децата што му ја водат фан страната на Фејс, бидејќи општо позната работа е дека не го интересирале социјалните мрежи…
Има побитни работи. Еве го најновиот бисер. Сега им се додворува на албанцие од Студеничани. За гласови се разбира. Пусти Влатко. Нити гласале нити ќе гласаат за тебе они брат. Заев им е втор избор, а Али прв… 
Еве што објави Влатко: Момци, фала за добриот муабет и убавите зборови. : )
Селфи и спонтана средба со Сабри, Берат и Ајетула од Студеничани.
Поздрав до Студеничани и среќна Нова година!
Од коментарите на фотото е останато само ова после ботовите на Иво кои чистат се пред себе:убаво. нели?

* * * * Следете не на Фејсбук. * * * * Имаме интересни содржини секој ден, сите не се објавуваат на сајтот!!
loading...