Внимавајте: Магла и дожд

Loading...

Намалена видливост од 100 до 150 метри поради магла има на патните правци Тетово, Гостивар, Сарамзалино, Велес, Неготино, Гевгелија, Крива Паланка и Страцин, а дожд врне во Кичево и Железнец.На останатите патни правци низ државата сообраќајот се одвива по наместа влажни коловози.
На граничните премини нема подолги задржувања за влез и излез од државатаНа останатите патни правци низ државата сообраќајот се одвива по наместа влажни коловози.
На граничните премини нема подолги задржувања за

loading...