Во Франција уапсени 10 лица кои планирале убиства на политичари

Десет лица денеска се уапсени во југоисточна Франција и во парискиот регион под сомнение дека планирале убиства на политичари.Уапсените лица се на возраст од 17 до 25 години.

Апсењето е во рамките на истрагата за ултра десничарските активисти.Уапсените лица се на возраст од 17 до 25 години.

Пронајдете не на следниве мрежи: