Во ноќен клуб налетала на странец, а сега се омажи за него и стана принцеза

Жена од Америка стана африканска принцеза откако минатиот месец се венчаше со принцот на Етиопија.Ариана Остин се запознала со 35-годишниот Џоел Меконен на „модерен бал“, односно на журка во ноќен клуб.

Парот приредил спектакуларна венчавка 12 години откако се запознал во клубот Pearl во Вашингтон.

 
Прославата се одржала во Вирџинија пред 307 гости.
 Ариана Остин се запознала со 35-годишниот Џоел Меконен на „модерен бал“, односно на журка во ноќен клуб.

Пронајдете не на следниве мрежи: