Во Скопје ќе гостуваат екипи вредни 7,27 милијарди долари

Освојувачот на Лига Европа, Манчестер Јунајтед по пет се врати на врвот на листата најбогати клубови според бизнис магазинот „Форбс“.Гледачите во Скопје на Суперкупот во август ќе имаат можност да гледаат дуел на две екипи кои заедно вредат 7,27 милијарди долари, односно Јунајтед е проценет на 3,69, додека европскиот шампион Реал Мадрид на 3,58 милијарди долари.
 

Меѓу нив на второто место се наоѓа Барселона со вредност од 3,64 милијарди долари.
Н алистата на „Форбс“ во ТОП 10 се и: Баерн Минхен, Манчестер Сити, Арсенал, Челзи, Ливерпул, Јувентус и Тотенхем.Гледачите во Скопје на Суперкупот во август ќе имаат можност да гледаат дуел на две екипи кои заедно вредат 7,27 милијарди долари, односно Ју

Пронајдете не на следниве мрежи: