Во текот на денот пијте млака вода и килограмите ќе почнат да се топат!

Loading...

Ова е диета која ја смислиле фармацефтката Сумико и нејзиниот сопруг Хитоши, кој изгубил дури 18 килограми. Нјважно е наутро да јадете банани и во текот на денот да пите млака вода и резултатите ќе бидат видливи по две недели.За појадок можете да изедете повеќе од една банана, исклучиво сирова, но немојте да се прејадувате. Доколку, од било каква причина не можете да јадете банани, заменете ги со било кое овошје. Доколку и понатаму сте гладни изедете било што , но во мали количини. За ручек и вечера јадете нормално. Се препорачува да не јадете по 18 часот. Нема посебни правила за ручекот и вечерата во оваа диета, ниту пак забранети намирници, важно е да избегнувате пржена храна и да не се прејадувате. Единствен пијалок кој можете да го пиете  со оброкот е млака вода, и тоа во мали голтки. По 15 часот можете да изедете нешто слатко како чоколада или кекс, но сепак најдобро е тоа да биде парче овошје.
Пример за мени:
Појадок: банани, кајгана, грејфрут, шолја зелен чај.
Ручек:  две варени јајца, голема мешана салата од морков, брокула, кромид, домат, и зелена салата.
Ужина: јогурт, грст бобинки.
Вечера: мисиркини гради, морков и шпаргли.За појадок можете да изедете повеќе од една банана, исклучиво сирова, но немојте да се прејадувате. Доколку, од било каква причина не можете да јад

loading...
Loading...