Во Тетово одекнуваше:Жена ти е ку*ва Платини

Во Тетово се уште се протестира за одлука што се однесува на друга држава, на Албанија, па на дуелот меѓу Шкендија и Металург попладнево се скандираше против УЕФА, против Србија, а беше спомнат и Мишел Платини, секако во негативен контекст.„Жена ти е к.рва Платини“ оддекнуваше од трибините во Тетово, а се слушна и веќе препознатливиот рефрен „УЕФА мафија“. Навивачите на Шкендија протестираат против одлуката на УЕФА, Албанија службено да го загуби квалификацискиот дуел против Србија со 0-3, поради инцидентот со беспилотното летало во Белград со кое беше истакнато знамето на Голема Албанија.
Казната од УЕФА е службен пораз за Албанија и парична казна од 100 илјади евра, а и Србија ќе плати идентична сума на пари, а одземени и се три бода.„Жена ти е к.рва Платини“ оддекнуваше од трибините во Тетово, а се слушна и веќе препознатливиот рефрен „УЕФА мафија“. Нави

Пронајдете не на следниве мрежи: