Во врска сум со богат старец – Ми ги плаќа сметките и ми купува се, а кога имаме секс…

Таа има 28 години, а тој неодамна наполни 70. Девојката од малото место место на Јадранот раскажа поради што се соглсила на брак со маж кој може да и биде дедо.

Ова е нејзината исповед:
Од раѓање живеам скромно. Мојата мајка тешко работеше цел живот, а сите патења низ кои поминала оставија длабок траг на нејзиниот живот и здравје. 

Таа се омажила за мојот татко од љубов, но немала голема корист од него – повеќе време поминувал на шанк отколку дома. Се беше оставено на неа.

Јас одлучив дека тоа на мене нема да ми се случи. Не сакам да преживувам и пропаѓам. Животот е премногу краток за да не пробам да искористам се што ми нуди животот. 

Таква прилика ми се укажа со 70 годишен старец. Го запознав додека таму чистев апартмани. Богат е и лудо заљубен во мене. Вели дека повторно се чувствува млад, но и многу му одговара нашиот сексуален однос. Во последно време повеќе сум кај него отколку во својата куќа.

Има голема куќа и толку многу пари на сметката што не би можел да ги потроши за уште еден живот. Покрај тоа наследил и неколку луксузни куќи затоа што мајка му била многу богата.

Неодамна ме праша дали сакам да се омажам за него. Прво малку се двоумев затоа што и вака не ми е лошо – ми купува се што ќе посакам, ги плаќа моите и на мајка ми сметките, ме носи во скапи ресторани.

Сепак, прифатив затоа што приметив дека се повеќе го губи памтењето. Тоа е прилика се што има (или барем добар дел) да биде мое, па конечно да живеам како што сакав цел живот. Неговиот син и ќерка „полудеа“ кога им кажа за венчавката. 

Пробуваат тоа да го запрат. Дури и ме нарекуваат „кур*а која дошла од село и се фатила со нивниот татко“. На него во една прилика му кажаа „дека полудел на стари години, дека ќе го распарчи семјниот имот која нивната баба го наменила за нив и дека на него еден ден ќе му биде жал еден ден кога ќе престане да размислува со пенисот“.

Поради тоа одлучивме да имаме мала свадба – само ние и кумовите. Прифатив да го земам неговото презиме. Се надевам дека тоа ќе биде наскоро, не би сакала да живее уште долго затоа што сакам да уживам додека сум уште млада. 

Знам дека то звучи ладно и сурово, но барем сум искрена. Многу жени размилуваат како мене, само на нив не им се укажала прилика како на мене.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.