ВО ЖИВО: ОПСАДА НА БРАЌАТА КУАШИ. Две лица се убиени во заложничка криза!

Loading...

Саид и Шериф се забарикадирале во печатница во местото Дамартин ен Гоел, каде што држат заложници. Целата област е блокирана.Во потрагата за двајцата браќа осомничени за нападот на сатиричниот неделник „Шарли Ебдо“ се вклучени и елитните француски сили.
Две лица се убиени, а 20 повредени при полициската опсада во која се наоѓаат браќата Саид и Шериф
Тие претходно украле возило од аеродромот Шарл де Гол, но при полициската потера завршиле во печатница во градот Дамартин ен Гоел, каде што се одвива вистинска драма..
Во видеото во продолжение може во живо да ја следите акцијата на француските безбедности сили во обидот за апсењето на терористите.
 Во потрагата за двајцата браќа осомничени за нападот на сатиричниот неделник „Шарли Ебдо“ се вклучени и елитните француски сили.

loading...
Loading...