Водолијата сака да се венча под вода, а Шкорпијата без гости…

Loading...

Овните и Стрелците сакаат егзотична венчавка, Јарецот сака традиционална венчавка, на Близнаците им е најважно друштвото….Овенот сака егзотична венчавка
Секогаш оригинални кои сакаат да бидат во центарот на вниманието, па традиционалната церемонија не е најдобар избор за нив. Судбоносното „да“ ќе го кажат во морските длабочини, на голф терен…
Бик сака судбоносното „да“ да го каже во природа
Со задоволство би направиле венчавка на планина, на ранч или во романтична градина. Овој гурман ја обожува храната па своите гости ќе ги угости со најубавите јадења.
На Близнаците најважно им е друштвото
Иако се зависници од адреналин, тие се традиционални кога венчавката е во прашање, тие сакаат ретро случувања и бираат места кои имаат историски шарм. Венчавка во странство е можна само ако може да ги земат и своите пријатели. Најважно им е добро да се забавуваат.
На Ракот му е важно мирното окружување
Романтичниот Рак не сака да се венча во странство, па освен локацијата важна му е храната. Сака да се грижи за другите па ќе се погрижи сите добро да се забавуваат.

 
Кај Лавот се мора да биде совршено
Гламурозниот Лав мора се да прави со стил, па на неговата венчавка мора да се очекува совршенство.  Тој обожава сонце па, плажата е идеално место за нивна венчавка.
Девицата сака се да биде скромно и во склад со природата…
Внимава многу на парите , но и се да биде во склад на природата. Таа на своите гости ќе им пружи се, но, без преголемо расфрлање.

 
Вагата сака романтична венчавка
Најромантичен знак и венчавката и е важен настан во животот. Таа сака се да биде величествено.
На Шкорпиите не им требаат гости
Опсесивно ја чуваат својата приватност, па се одлучуваат за венчавка на приватен имот. Ако тоа не може да го добијат одбираат егзотична дестинација.
Стрелецот прифаќа само екстраваганција
Не сака класична венчавка. Неговиот избор се далечните егозтични дестинации. Африка, Дубаи или Алпите….

 
Јарецот се држи до традицијата
Венчавката ја замислува во црквата во која се венчале и неговите родители. Се држи до обичаите.
Водолијата ќе се венча под вода или во балон
Сака егзотична венчавка. Судбоносното „Да“ ќе го каже додека скока со падобран, под вода или во балон. А за идеална локација за свадба избира егзотична плажа. Како и да е тие ќе имаат венчавка каква што никој немал досега.
Рибите бираат плажа или брод
Важна им е традицијата. Венчавка во хотел покрај плажа е идеално место за нив. Освен тоа внимаваат на музиката.Овенот сака егзотична венчавка
Секогаш оригинални кои сакаат да бидат во центарот на вниманието, па традиционалната церемо

loading...
Loading...