Војдан Стојановски за „Вест“: Има шанси да се вратам во Македонија

Македонскиот кошаркарски репрезентативец, Војдан Стојановски, најверојатно би продолжил во екипата на МЗТ Скопје, пренесува „Вест“.
„Сега за сега не се враќам во Дољецк, а нема ништо околу трансферот во Олимпија. Разговарав со луѓето од МЗТ и има шанси да се вратам во Македонија“ изјави Војдан Стојановски за „Вест“.
Во МЗТ Скопје веќе се неговите двајца браќа, Дамјан и Огнен, па така доколку Војдан потпише за тимот од Аеродром ќе се комплетира триото браќа Стојановски.
МЗТ Скопје наредната сезона освен во АБА ќе игра и во Еврокупот на УЛЕБ.
Извор: vest.com.mkМакедонскиот кошаркарски репрезентативец, Војдан Стојановски, најверојатно би продолжил во екипата на МЗТ Скопје, прен

Пронајдете не на следниве мрежи: