Вооружен маж од покрив стрелаше врз возила

Вооружен маж денеска отвори оган од покривот на една зграда во Истанбул, стрелајќи врз неколку возила.Како што јави Хабертурк, турската полиција веднаш ја опколила зградата и набрзо успела да стапи во контакт со вооружениот маж и да го уапси.
Инцидентот се случил во истанбулската населба Есенјурт. Нема информации за жртви.
Турските медиуми објавија снимка од настанот на која се гледа маж кој стои на покривот држејќи пушка во раката, додека полицајци го довикуваат од пред зградата.Како што јави Хабертурк, турската полиција веднаш ја опколила зградата и набрзо успела да стапи во контакт со вооружениот маж и да го уапси.

Пронајдете не на следниве мрежи: