Вооружен напад во Руска црква-двајца убиени шест лица ранети!

Loading...

Најмалку две лица се убиени, а шест се ранети кога вооружен маж отворил оган врз верници во главната праволсавна црква на рускиот источен остров Сахалин.Напаѓачот е уапсен, а истражителите се на терен.
Во нападот се убиение една монахиња и верник. Како што се наведува напаѓачот работел за една приватна фирма која се занимава со обезбедување. Индцидентот се случил во храмот на Христовото воскресение околу 14 часот по локално време.
Пукањето се случува во време кога руските безбедносни сили се на готвос поради загриженоста околу можните напади за време на Олимписките игри во Сочи.Напаѓачот е уапсен, а истражителите се на терен.
Во нападот се убиение една монахиња и верник. Како што се наведува напаѓачот работел за ед

loading...
Loading...