Возач заглавен во кабина виси над реката Морава во Србија

Loading...

Шлепер ја проби заштитната ограда на автопатот Ниш-Белград кај селото Мијатовац, а како што пишуваат српските медиуми кабината виси од мостот.Несреќата се случила утрово околу 7 часот. Ситуацијата е критична бидејќи возачот е заробен во кабината која виси над реката.
На местото на настанат интервенираат службите, кои се обидуваат да го извлечат возачот.
По автопатот се пуштаат само патнички возила.
 
Несреќата се случила утрово околу 7 часот. Ситуацијата е критична бидејќи возачот е заробен во кабината која виси над реката.
На местото на

loading...
Loading...