Возете ролери за перфектна фигура

Loading...

Ролери се совршено решение за обликување на нозете, а покрај полезниот ефект, тие се и одлично средство за да бидете физички активни во текот на овие летни денови и во исто време се забавни.
Излезете да возите ролери со вашите пријатели за време на викендот или кога имате слободно време, одморот нема да биде само губење на време, туку сласт која ќе ве направи поздрави и поубави. Според специјалистите, ролери се совршено решение се затегнати нозе и задник.
 
Но, она што треба да го имате во предвид е дека ролерите нема да ви поштедат мускулите. Голем е ризикот од воспаление и болка во зглобовите, предупредуваат експертите. Затоа, првично возете на помало растојание, па постепено зголемувајте го времето на возење.

Исто така, добро е да се знае дека во комбинација со јога ќе имате тонирана фигура за престојното лето. Тоа ќе ве научи на правилно дишење со што ќе постигнете не само физички, туку и духовен баланс.
Прочитајте повеќе: Како до секси задникРолери се совршено решение за обликување на нозете, а покрај полезниот ефект, тие се и одлично средст

loading...
Loading...