Времето денес сончево и топло, а утре…

Времето во Македонија ќе биде сончево и топло со мала до умерена локална облачност. По котлините ќе има услови за појава на слаба утринска магла.Утринската температура ќе се движи од минус два до три, а дневната од 13 до 20 степени.
Во Скопје  сончево со појава на слаба магла во утринските часови.  Утринската температура ќе се спушти до еден, а дневната ќе се искачи до 16 степени.
И во петок времето ќе биде стабилно и суво. По одделни котлини ќе има појава на слаба магла. В петок кон крајот на денот и во сабота ќе има зголемување на облачноста и повремени врнежи од дожд, а на планините во северозападниот дел од земјава ќе има врнежи од снег. Температурата значително ќе опадне, особено во недела.Утринската температура ќе се движи од минус два до три, а дневната од 13 до 20 степени.
Во Скопје  сончево со појава на слаба магла во

Пронајдете не на следниве мрежи: