Врие на Твитер: Американски водител му порача на Амиџиќ – „ти си идиот!“

Американецот Енди Коен, водител на емисијата „Види што се случува: Во живо“, го нападна Огњен Амиџиќ дека ја украј неговата идеја за емисијата „Ами Џи шоу“.-Вечерва некој на Твитер ми напиша дека во Србија постои емисија која комплетно го украла мојот концепт! Знаеме дека инспирираме многу луѓе ширум светот, па тоа го зедовме со резерва, но тогаш ја гледавме Ами Џи шоу – рекол Енди.
Потоа додал: Целосно нѐ украл! Тоа е наш сет, наша игра со точка, тоа е тоа! Само што нема бркови! Мојот српски не е посебно добар, ама еве – Омни Џо, ти си идиот – завршил водителот.
Огнен не е изненаден од овој коментар.
-Знам за што се работи. Емисиите се слични бидејќи сите емисии од тој тип се всушност слични. Што се однесува до тоа што ме нарекува идиот, тоа е негов начин на комуникација. Тој нека е жив и здрав – рекол Амиџиќ.-Вечерва некој на Твитер ми напиша дека во Србија постои емисија која комплетно го украла мојот концепт! Знаеме дека инспирираме многу луѓе ширум с

Пронајдете не на следниве мрежи: