Врвот на луксузот: BlackBerry Porsche Design

Loading...

Оваа недела, BlackBerry и Porsche претставија заеднички телефон, кој го носи името Porsche Design P'9983. Телефонот е првиот уред што доаѓа со оперативниот систем BlackBerry 10.3.Луксузниот уред ви нуди 3,1 инчен Super AMOLED екран на допир со резолуција од 720 x 720 пиксели, додека пак „под хаубата“ се наоѓа Snapdragon S4 dual-core процесор кој работи на 1,2GHz, како и 2GB RAM меморија. Телефонот поседува 8 мегапикселна задна и 2 мегапикселна предна камера, а доаѓа со простор за складирање од високи 64GB, како и дополнителна MicroSD картичка со капацитет од 128GB.
Дополнително, уредот поседува Bluetooth и NFC конекција. Според спецификациите, телефонот би го сместиле дури во ниската класа, но BlackBerry не се фокусира на перформансите, туку на дизајнот и луксузните функции.
Повеќе на GSM.MK 
 Луксузниот уред ви нуди 3,1 инчен Super AMOLED екран на допир со резолуција од 720 x 720 пиксели, додека пак „под хаубата“ се наоѓа Sna

loading...
Loading...