За прв пат официјално: Шумахер повеќе не е во критична состојба

Loading...

Семејството на Михаел Шумахер е среќно и верува во тимот на докторите кои го лекуваат. Неговата состојба се уште се смета за стабилна – вели менаџерката Сабина Кем.Менаџерката на Михаел Шумахер, Сабина Кем, денеска соопшти дека поранешниот шампион на Формула 1 е во стабилна состојба.
„Семејството на Шумахер е среќно и верува во тимот на доктори кои го лекуваат. Неговата состојба се уште се смета за стабилна “- наведе во соопштението Сабина Кем.
Ова е прв пат во соопштението, здравјето на Шумахер да не се квалификува како „критично“.
Шумахер е во вештачка кома во болница во Гренбол поради несреќата при скијање која ја доживеа на 29 декември на Алпите во Франција.
Погледнете го видеото од падот на Шумахер на следниот ЛИНКМенаџерката на Михаел Шумахер, Сабина Кем, денеска соопшти дека поранешниот шампион на Формула 1 е во стабилна состојба.
„Семејството

loading...
Loading...