ЗА СОВРШЕН СТОМАК: Откажете се од 600 стомачни дневно, и почнете да го јадете ОВА!

Loading...

Бијонсе поради нив држи строги диети, Мел Б поради нив правеше 600 дневно, а Адријана Лима живееше исклучиво на протеински шејкови. Но, вие не морате! Совршени стомачни мускули можете да имате ако ги послушате советите на Давид Зинченк и неговите нови книги – Zero Belly Diet. Според неговата теорија можете да јадете нормално со малку одбирање на намирниците и ќе имате совршен стомак.
Цело јајце – Давид советува да не ја јадете исклучиво само белката, туку целото јајце. Иако ќе внесете повеќе калории, ќе внесете и витамини кои влијаат на метаболизмот и согорувањето на мастите на подрачјето на стомакот.
Печен компир – Избегнувајте помфрит бидејќи е пржен на масло, но печениот компир можете да го јадете колку сакате. Имено, тој е хранлив и ќе ве држи долго време сити.
Јадете јаболки – Немојте да пиете овошни сокови, туку јадете овошје – повеќе витамини , помалку калории. Во соковите се наоѓаат многу шеќери, одговорни за насобирање на масти во подрачјето на стомакот, а тоа е она што сакате да го избегнете….
Продолжува на НАЈАДИСЕ.МКСовршени стомачни мускули можете да имате ако ги послушате советите на Давид Зинченк и неговите нови книги – Zero Belly Diet. Според неговата

loading...
Loading...