За здрав црн дроб! Пијте го овој напиток месец дена и ќе бидете здрави како дрен!

Црниот дроб е орган кој помага во  регулација на крвта,  го  стимулира варењето и  го  јакне имунитетот на организмот. Освен тоа, црниот дроб ја прочистува крвта и ги  елиминира токсините од неа. Здравиот црн дроб  е еден од главните виновници за добро расположение, виталност  и  чувство дека сте полнни со енергија. Доколку сакате   да го  зачувате  организмот здрав, тогаш е потребно да  обрнете посебно внимание  на работата на црниот дроб. Овој орган  потребно  е секојдневно да се чисти бидејќи  токму  тој   го чисти вашиот организам од штетни  состојки  кои  во  него  се таложат.
Средството  за чистење на црниот дроб  е многу  едноставно. Се што  ви  е потребно  е лажица лимон и  маслиново масло, кои  ќе ги измешате  и  пиете секое утро на празен желудник. Потоа можете да појадувате.
Овој  напиток можете да го  подготвувате без проблем бидејќи и  двете состојки веќе ги имате дома.
После само месец дена  ќе почувствувате позитивна промена. Вашата кожа ќе изгледа подобро, ќе исчезнат  подочниците како и  проблемите со  варењето. Маслиновото  масло  го  чисти  желудникот и  црниот дроб, а лимонот е богат  со  витамин С што  е добро  за намалување на холестеролот.
Овој рецепт е многу  едноставен па напитокот  за чистење  на црниот дроб  лесно  ќе се претвори  во секојдневна навика.
Повеќе рецепти, кулинарски трикови, совети за здрава храна и здрав начин на живот, диети и животни искуства, можете да најдете на НАЈАДИСЕ.МК како и на фан страната на Фејсбук, а може да станете и член од групата на Најадисе на Фејсбук каде може да споделите ваш омилен рецепт.Доколку сакате   да го  зачувате  организмот здрав, тогаш е потребно да  обрнете посебно внимание  на работата на црниот д

Пронајдете не на следниве мрежи: