Заборавете на силиконите: Од овие 5 билки ќе ви пораснат градите!

Loading...

Пластичните операции станаа нова мода, но природата сепак го дава најдоброто. Еве неколку совети за билките кои не се вообичаени, а имаат силно влијание на големината на градите.Прва на списокот е семката со потекло од Грција.
Пискавец- Семките можете да ги купите во било која аптека, а треба да ги потопите во вода и да отстојат една ноќ. Другиот ден со таа вода масирајте ги градите.
Чичокот е веќе одамна позната по разните благотворни дејства, а нејзиното конзумирање го зголемува протокот на крвта во ткивото  на дојките и го зајакнува репродуктивниот систем. Исто така помага и при варењето на храната.

Коморач- не служи само за смирување на грчевите кај бебињата, него во своите состојки  содржи и anetholim, dianetholim i photoanetholim и ја зголемува количината на естроген во телото. Покрај тоа содржи и фитоестроген кој стимулира раст на градите  и го зголемува производството на млеко кај доилките.
Анис-  ги содржи истите состојки како и коморач , а и дејството му е исто.
Анисот е кинеска билка која се користи како зачин, но состојките во неа влијаат на растот на градите па затоа можете да ја користите почесто во јадењата.
За крај тука е Pueraria mirifica, билка од Тајланд која се користи за крема и лосион против борите, но исто така содржи и активни состојки за зголемување на градите бидејќи ги исполнува и ги зацврстува.Прва на списокот е семката со потекло од Грција.
Пискавец- Семките можете да ги купите во било која аптека, а треба да ги

loading...
Loading...